מעקה זכוכית

מעקות זכוכית משתלבים להפליא במגוון סגנונות עיצוב ארכיטקטוני, אם ריהוט הייטק או ריהוט בסגנון כפרי. הם מהווים תוספת יוקרתית לתחימת גרם המדרגות, לגידור בריכת השחייה ולצפייה ללא הפרעה בנוף החיצוני מהמרפסת. המעקות יוצרים תחושה של חלל גדול על ידי הקניית מראה ייחודי ומואר לחלל הפנים והחוץ של הבית ומתאימים למי שרוצים להגדיל ויזואלית את מרחב הראייה. אם התעניינתם בהגדלת המרחב הפנימי והחיצוני של הבית, מעקה זכוכית הוא הבחירה שלכם.

מעקות זכוכית למרפסת

מעקות זכוכית מאפשרים צפייה על הסביבה הקרובה ומראה פנורמי מרהיב על נופים.

כאשר בוחרים מעקה מזכוכית יש להביא בחשבון את ההתאמה לסביבת המגורים. על מעקות הפנים להתאים לכל באי הבית. כאשר בוחרים מעקה זכוכית למרפסת יש להביא בחשבון את תנאי מזג האוויר במקום.

תחזוקת מעקה זכוכית

מעקה זכוכית אינו דורש תחזוקה רבה, אין צורך לחדש צבע והניקוי הוא פשוט ביותר. הוא אידיאלי לשימוש חוץ מאחר שאינה מתבלה או מחליד. חומר הגלם הוא משטחי זכוכית שקופים ונקיים, שניתן להרכיב אותם עם חומרי גלם אחרים המשמשים למסגרות או לידיות אחיזה.

מעקה זכוכית על פי התקנים

התקנים הישראליים למעקות זכוכית הם ת"י 1142 ות"י 1190. התקן הישראלי קובע כי יש להתקין מעקה במקומות בהם קיימת סכנת נפילה או במקום בו ישנם הבדלי גובה בין שני מפלסים, העולים על שישים סנטימטרים. כמו כן, גובה מעקה במישורת הוא לפחות 105 סנטימטרים ובמדרגות לפחות תשעים סנטימטרים. בין רכיבי המעקה יכול להיות מרווח מקסימלי של 10 ס"מ. יש להתקין מסילות או מאחזי יד המאפשרים שימוש בטיחותי בגרם המדרגות. התקן הישראלי מתייחס גם לגובה ולעמידות של משטחי זכוכית חיצוניים.

מדוע לבחור מעקות זכוכית?

מעקה זכוכית תופס שטח קטן, יחסית למעקות המיוצרים מחומרי גלם אחרים, מאפשר תאורה ומשחקי אור וצל ומעניק תחושה של מרחב.

הזכוכית ממנה מותקנים המעקות היא חומר עמיד לשחיקה שאינו מתבלה או דורש טיפול מיוחד, היא ניתנת לעיצוב במגוון צורות. הזכוכית היא חומר נוח המאפשר תכנון מעקה מעוצב בשילוב דקורטיבי עם חומרי גלם נוספים.

מעקות זכוכית הם פונקציונליים, נוחים להתקנה ולהסרה, ובטיחותיים בהתאם לכל התקנים הנדרשים. אין ספק ששילוב מעקות מזכוכית בעיצוב הבית הוא תוספת דקורטיבית ומרשימה לעיצוב. 

 

​​​​​​​מעקות זכוכית הם בהחלט הטרנד האופנתי הבולט ביותר בשנים האחרונות. אנו עדים לעיצובים עם חומרים כמו זכוכית, שהפכו להיות חביבים על הרבה בתים ומשרדים בישראל. ניתן למצוא מעקות זכוכית במדרגות, בריכות, מרפסות ועוד. כל עבודות הזכוכית הללו, הן דקורטיביות ויש לצין, כי זכוכית כמו למשל מעקות זכוכית גורמים בצורה ויזואלית להגדלה משמעותית של כל מבנה.  

 

אנו בא. קרמר נשמח לסייע לכם ולהתאים עבורכם את המעקה המתאים.