מאמר זכוכית בידודית

 

זכוכית כפולה לשיפור התפקוד התרמי של החלונות הינה טכניקה מקובלת זהשנים רבות בכל הארצות בעלות חורף קר. אולם, פיתוח הזיגוג בעל ה"פליטות הנמוכה" - Low Emissivity Glazing או כפי שמקובל לכנותו "זיגוג  “Low E, המגיע ממגוון יצרנים בעולם כמו זכוכית סנרג’י (בגוונים שונים) .SunenrgyGlass הביא להגדלה משמעותית של כושר הבידוד התרמי שלהחלונות וקירות המסך, יחד עם כושר העברה גבוה בתחום האור הנראה. בעזרת זיגוג Low E מתאים ניתן להשיגבידוד תרמי, שיהיה שווה ערך לקירות מבודדים היטב, ברמה של קירות עם ליבני איטונג.השימוש בזיגוג Low E נפוץ כיום גם באזורים חמים ומביא לחיסכון ניכר באנרגיה על מערכותהצינון במזגנים. לפיכך אנו מייצרים שמשות זכוכית בידודית.  


"בידודית".

 

זכוכית "בידודית" היא זכוכית המבודדת אקלים ואקוסטיקה.הזכוכיות מודבקות האחת לשנייה וביניהן רווח של אוויר כלוא. עובי הספייסר יחד עםעובי וסוג הזכוכית ואיכות אטימת שמשת הבידודית הוא שקובע את כמות הבידוד בשמשה.בידוד טוב, יעיל ותקני קיים החל מעובי ספייסר 12 ממ, למרות זאת כל בידודית מבודדתטוב יותר משמשה רגילה חד שכבתית. ניתן להציב את כל סוגי הזכוכית כחיצונית אופנימית. ניתן כמובן גם להציב זכוכית עם מיגון כגון זכוכית מחוסמת או"מיגונית" (ביטחון). אפשר לגוון עם דוגמאות, עיטורים וגוונים בהרכבהבידודית. הבידוד נעשה בעזרת חומר מיוחד סופג לחות המוחדר למוטות ספייסר האלומניוםבשמשה אשר מונע הצטברות אדים בתוך השמשה לאורך זמן. חברת א. קרמר דוד בע"ממעניקה ללקוחותיה עד שנתיים אחריות כנגד הצטברות אידוי בתוך השמשה, בתנאי שמורכבבתוך פרופיל אלומיניום תיקני. ניתןלייצר (לתקן/להחליף) שמשות בידודית הנפוצות למקררים בעלתו זיגוג משולש. שמשה עם 3שכבות זכוכית וביניהם 2 מרווחי אוויר.


"בידודית" עם צלון.

כל חומרי הזיגוג כפי שצוינו לעיל כלולים בקטגוריה של מערכות סטטיות. לאחר בחירת סוג הזיגוג והתקנתו, איןאפשרות לווסת את התכונות האופטיות שלו. כדי להשיג בקרה דינמית ומשתנה, יש להוסיףאמצעי הצללה, מחוץ לזיגוג או מבפנים לו. הדינמיות מושגת ע"י ויסות אמצעי ההצללה. ניתן להזמין שמשותבידודית בשילוב עם צלון מובנה בתוך השמשה. הצלון מגיע במבחר צבעים אפשרי בכל סוג של זכוכית עם מנגנון גלילה חשמלי או ידניבעזרת מגנט או שרוך.